Přijímám nová SR a OS zápis ZDE

Duben 2011

Dobrodružství Anetky a Rokyho 4,kapitola

28. dubna 2011 v 18:58 | Linda |  Příběhy
4. kapitola
vyjížďka hrůzy
Druhý den se Anetka rozhodla, že se půjde s Rokýskem projít a prozkoumat okolí. Naobědvala se, vzala si nějaké peníze na autobus, řekla mamce a taťkovi že jede k Rokymu a už mazala. Autobus stihla jen tak tak, moc se na Rokýska těšila. Vystoupila na zastávce Šestajovice a už si to mířila ke statku, kde byl Roky ustájený. Odložila si batoh, ve kterém měla foťák, mobil, klíče a pár jablíček a mrkví pro Rokyho. Vzala si ohlávku, vodítko a šla pro něj do výběhu. Byl až úplně vzadu,ale moc dlouho to netrvalo, protože tak veliký ten výběh zas není. Přivedla ho do boxu a začala ho čistit. Neměla s ním moc práce, protože se vyjímečně nevyválel. Když ho vyčistila, tak si vzala vypůjčené sedlo, uzdečku a osedlala ho a nauzdila. Ještě si strčila do kapsy mobil, kdyby se náhodou něco stalo. Konečně už bylo všechno hotové a mohli vyjet. Ze začátku se Roky bál, protože byl v jiném prostředí a není na to zvyklí, ale potom už to bylo v pořádku. Cestou do lesa bylo jedno veliké pole, které patří panu Foučkovi. Na poli byla kukuřice a tu Anetka a Roky mají strašně rádi tak si jich pár utrhli na cestu. Šli kolem nádherného potoka a tak Anetka nechala Rokyho trochu schladit, protože bylo veliké vedro. Když se vraceli domů, tak uviděli vlčáka, kterého nemá majitel, který jde s ním na vodítku. Anetka si myslela, že když ho ten pán nemá na vodítku tak je ten pes hodný a tak ho chtěla s Rokym obejít. Najednou se ale pes vrhnul na Rokyho a kousnul ho. Roky se začal bránit, hodně ho to bolelo tak kolem sebe kopal a vyhazoval. Pán, kterému pes patřil, tedy pan Pelikán si vzal vlčáka na vodítko a začal na Anetku křičet. Anetka byla vyděšená a tak vzala mobil, který měla v kapse a zavolala mamce a taťkovi ať rychle přijedou, že Rokyho pokousal vlčák a je zraněný. Anetce bylo úplně jedno, že na ní pan Pelikán křičel, teď se hlavně snažila Rokyho dostat domů. Konečně byli doma v boxu. Rodiče už tam na Anetku čekali a byli vyděšení, co se vlastně stalo a zavolali veterináře. Veterinář Rokyho ošetřil a Anetce řekl co mu má na tu nohu dávat. Anetka byla smutná, že má Roky takové zranění, ale doufala, že se mu to brzy zahojí. Když veterinář odjel tak se rodiče Anetky ptali, co se vlastně venku odehrálo. Anetka jim to všechno vysvětlila a ti byli rádi, že se Anetce nic nestalo, ale zlobili se, že to pánovi se psem nemůže projít, zvláště potom, když se dozvěděli, že Marta s Teneskem a Lucka s Delonkem s ním měli skoro stejný zážitek a ještě navíc pán poštval psa i na ně. Rodiče s holkama se rozhodli, že to půjdou ohlásit na policii.
líbí??snad ano..

Záchraná stanice

26. dubna 2011 v 16:33 | Linda |  novinky
Takže jsem se rozhodla: na ranchi budeme mít záchranou stanici.
Bude to pro všehny zvířata:-)
už jsme zachránili jednoho klokánka a tři pejsky :-)))
zase se omlouvám ze krátký článek:-((((jsem hrozná:-DD

u Benešova

26. dubna 2011 v 14:05 | Linda |  novinky
takže jsme byli u toho bratrance.Moc se omlouvám ale nějak se mi nechtělo fotit...ale víte co????
já jsem od toho bratrance dostala:klisnu falabelly

hříbě falabelly
klokana

žirafí samici


mládě žirafi

a
štěně labradora!!!
to je supééér!!
a víte co ještě??možná mi rodiče koupěj toho psouna!
protože se mě taťka na něj vyptával´a to je znamení!!!!!!!

Šumava

25. dubna 2011 v 10:00 | Linda |  novinky
Na Šumavě to bylo super!jeli jsme po obědě a vrátili se asi ve čtvrt na dvanáct.Bylo to tam superové.Vozila jsem se na motorce(moje 2 smrt ale líbilo se mi to),fotila koně,hrála jsem si s Betynou(vlčák.je strááášně hodná dám její fotku) jinak jsmeměli v plánu jet na koně ale bohužel pojedeme až příště...Jinak jsem po dlouhé době v iděla svojí kravičku(tedy..napůl mojí,není moje ale známého.ale bude moje :-DDD)také jsem se vyfotila s rybyčkou taky dám fotku(jestli chcete a chtěla jsem sse zeptat nevadí že vám sem ddávám články o mě ne ne o ranchi??????????asi jo že jo?) Na Šumavě to prostě bylo perfektní!Jinak moje Jahůdka(kráva)...tu jsem si taky vyfotila..

To je bomba!!

24. dubna 2011 v 13:20 | Linda |  novinky
To je bomba!!!!právě jsem se dozvěděla,že Secretariat je táta a nebo děda koně z naší stáje!!!!!!to je prostě bomba!!!!to je super!!!
omlouvám se za krátký článek

21.4.2011

22. dubna 2011 v 7:35 | Linda |  Dny na ranchi
Ahoj!Tayk jsem včera uklízela pokojík.Konečně jsem vymyslela nový areál ranche.Jestli by nevadilo sprovozním ho až za měsíc.Nevadí vám to?Budu vám sem dávat profilky koníků.Jinak v sobotu jedeme na Šumavu a beru s sebou foťák a nějaké koníky.V pondělí taky někam jedeme jedeme k bratrancovi bydlí za Benešovem.Ve věžničkách....Takže se t´ěšte na fotky a asi i na profilek.Včera jsem byla na hřišti a co jsem naviděla:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
uhádneš to?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
uvidíme
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
už víš?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
asi ne co?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
nevadí
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3
2


1TEĎ
já viděla psouna!!!!ten byl roztomilej no prostě božííííí!!!!Chci si ho koupit sice nevím co na to řekne morčák ale určitě se budu starat o oba.Napíšu si si k ježíšku aby m přinesl PSOUNÍKA
Ještě dnes jdu na koně
a potom s mamkou asi pojedeme na ččm
to je asi vše co jsem chtěla
jen ještě adresa stránky proti týrání zvířat: http://chrante-zvirata-dost.blog.cz

hm..

19. dubna 2011 v 14:37 | Linda |  novinky
Tákže...mám fotky na fotopříběh(už dávno).Nejdřív vám sem ale dám dobrodružství Anetky a Rokyho ju?Taky vám sem dám pár profilků(když bude čas a bude se mi chtít)Jinak bych chtěla založit stejnou rubriku jako Larra..ale potřebuji její svolení..taky bych byla ráda kdybych našla rodiče svým koníků..:-)))))Jinak se moc těším na žirafku:-)))))
omlouvám se za krátký článek...

znovu a znovu se ptám:-DDD

17. dubna 2011 v 13:08 | Linda |  novinky
Chci se zeptat chtěli byste abych udělala fotopříběh?Už ho mám vymyšlený...
tak co chcete?
a omluvám se za krátký článek

nový blog

17. dubna 2011 v 8:01 | Linda |  novinky
Jen tak pro informaci založila jsem si blog proti týrání,zabíjení atd. zvířat..byla bych vám vděčná kdyby jste se jukli a zapsali se
předem děkuji

všechno jak má být...zatím..

17. dubna 2011 v 7:13 | Linda |  novinky
Takže ahoj!Po dlouhé době zase píšu něco jiného než příběh.Ten příběh bude mít 10.kapitol.hmmm...jen sem vám chtěla oznámit že foťák je v pohodě a nový si kupovat nebudu.Taťka má kámoše který dobře umí s foťákama a tak mi ještě ukáže co nevím..Jinak jsem včera byla u babičky na oslavě a tam byl můj bratranec <3 kterej je moc hodnej...Taky mi slíbil že mi koupí schleich žirafku a možná jí už budu mít přístí týden!!jestli ne tak ten příští.Jinak jsem byla s motýlkem venku na focení jsme neměli čas..tky jsme viděli máju..má pěkňoučký falabellky ty chci taky.Jinak ve škole jsem se o hooodně zhoršila což musím zlepšit..takže jak jsem říkala když budu mít čas a nebudu se učit oběhnu a přidám článek ju?Dnes jdu ještě na koně atd.Ale chci vám říct že si strašně přeju ten cvičák se psem <3

tak zazím pp

dobrodružství Anetky a Rokyho 3.kapitola

16. dubna 2011 v 19:11 | Linda
pokračování je tu!
3. kapitola
splněný sen
Blížil se pomalu konec prázdnin a Anetka byla zase u svého milovaného Rokýska. Vzpomínala na to, jak byla s rodiči na Moravě za tetou a sestřenicemi. Měla tam i svojí kamarádku Barču. Byla tam velká legrace večer hrály na počítači a jinak si hrály venku s pejskem Ený. Ený byla pěkná rošťanda ale i tak se dala zvládnout. Honily se s ní po parku a jindy šly zase tetě koupit rohlíky. Také na Valachách byla velká legrace. Od rána až do večera měly co dělat. Ráno Anetka s Barčou vstaly najedly se, oblékly se, vyčistily zuby, učesaly a už mazaly k potůčku co měla teta Olina před domem. Máchaly si tam nohy a z kamenů stavěly hráze. Když je to přestalo bavit šly se projít do lesa a sem tam našly i nějakou tu houbu. Po obědě se s klukama vsadily, že vylezou na veliký strom. Anetka tam vylezla jakoby nic ale Barča s tím měla trochu problém uklouzla jí noha a odřela si koleno. Teta Olina s tetou Zdenkou jí ho ošetřily a hned jak jí ho ošetřily mazala za Anetkou. Ta hrála s klukama fotbal a Barča se k ní přidala. Pak teta Zdenka vymyslela pro kluky i holky bojovku. Potom hrály badminton a tenis. Najednou ze vzpomínání Anetku vyrušil zvuk auta. Běžela ke vrátkům a viděla modré auto, které patřilo paní Hradilové. Paní Hradilová vystoupila z auta a honem běžela k Anetce. Řekla jí že má pro ní dobrou zprávu. Anetka přemýšlela co by to mohlo být. Paní Hradilová Anetce řekla že už nemá na koně čas, takže jestli by se chtěla zeptat rodičů, jestli by ho Anetce mohla dát. Anetka v tu chvíli nevěděla, co má říct. Byla tak strašně šťastná. Už ani chvilku neokouněla a mazala domů se zeptat rodičů. Doma rodiče Anetce řekli, že by to byla velká práce, ale jestli by si to opravdu přála tak jí ho koupí. Jeli za paní Hradilovou se domluvit. Ptali se jí, jestli by ho Anetka zvládla a kolik by za něj chtěla. Paní Hradilová řekla,že jim ho dá zadarmo. Rodiče tedy přikývli. Paní Hradilová říkala, že by byla ráda,kdyby si ho vzali co nejdřív. Anetka se zeptala rodičů, jestli by se nemohli po ustájení podívat už dnes. Maminka i tatínek Anetky viděli, že je ráda, tak sedli do auta a jeli. Našli jedno moc hezké ustájení,ale bylo moc drahé, to si rodiče Anetky nemohli dovolit. Hledali dál a našli ustájení, které nebylo moc drahé a měli tam pěkné výběhy. Rodiče Anetky řekli, že to pro začátek stačí. Šli se zeptat pána, kterému to tam patřilo, jestli by tam měl pro Rokyho místo. Pán, který se jmenoval Fouček řekl, že místo má a že bude rád. Maminka Anetky řekla, že za tři dny Rokyho přivezou. Letělo to jako voda Anetka se ani nenadála a už uběhly tři dny a mohli Rokyho nastěhovat do nového domova. Rokymu se tam hodně líbilo, bylo to úplně jiné než u paní Hradilové. Našel si tam spoustu kamarádů.
doufám že se vám tato kapitola též líbila :-))))

Dobrozdružství Anetky a Rokyho 2.kapitola

14. dubna 2011 v 6:53 | Linda |  Příběhy
a je to pokračování!!!

2. kapitola
velké přání
Anetka stála opřená o Rokyho stání a přemýšlela. Vždyť už to budou tři měsíce co se znají.
Jak to rychle utíká.Zachvíli budou prázdniny a Anetce bude 15 let. Paní Hradilové zbyli už jen dva psi, které si nechala na hlídání. Ostatní rozdala do dobrých rukou. Ti dva co si Anetka přinesla domů si také už zvykli. Byly to sice pořádné uličnice, ale Anetky maminka si s nimi věděla rady. Chodila s ní každý den ven a učili se poslušnosti. Bonnie a Laura jí měly moc rády. Vlastně i ryzák Vilda se trochu změnil k lepšímu , už nebyl tak plachý a bojácný a nechal se od Anetky vyhřebelcovat i pohladit , jen jezdit se na něm ještě nedalo. Anetka nebo paní Hradilová ho braly na procházky a nebo ho lonžovaly na zahradě. Zato s Rokýsem to bylo skvělé. Měl sice jen staré westernové sedlo které neměl rád a paní Hradilová na jiné neměli, ale stejně byly vyjížďky s ním skvělé. Pomalu se učil správně reagovat na povely a zvykal si, že když se mu něco nepovede nebude potrestaný. Proto se všechno učil rád. Byl rád že mu Anetka vyměnila pákové udidlo za normální, které ho už v tlamě nebolelo. Anetka ještě přemýšlela co spolu budou o prázdninách dělat a v duchu plánovala že by spolu mohli chodit do Klánovického lesa nebo někam k rybníku. Hlavně aby bylo hezké počasí a nepršelo. V tom jí vyrušila paní Hradilová, která přijela zkontrolovat jestli je všechno v pořádku. Nakrmily spolu psy,nachystaly koním žrádlo a potom se domluvily že vezmou Rokýse s Vildou na procházku. Šli do nedalekého sadu zkontrolovat jestli už dozráli letní jablka. Sad byl už dlouho opuštěný,takže se nemuseli bát že je od tamtud někdo vyhodí. Cestou si spolu povídaly a najednou vyběhl z křoví zajíc měly co dělat aby je udržely nakonec je zklidnily konejšivím hlasem a mohli pokračovat v cestě. Ještě že se jim nevytrhly z vodítek to by je musely honit po polích. Když došli do sadu nechaly je tam napást a šli se porozhlédnout po nějakých jablkách. Když si natrhaly pár jablek a odpočinuly si zjistily že se už slunce chýlí k západu a budou se muset vydat na cestu domů. Spáteční cesta naštěstí proběhla v klidu. Doma ve stáji koně dostali k večeři seno,oves a pár jablíček, které Anetka a paní Hradilová natrhaly v sadu. Když se rozloučily a paní Hradilová odjela šla i Anetka domů. Cestou si říkala že zase prožila hezký den a jaké by to bylo krásné kdyby byl Rokýsek její.
tak co líbillo?

Dobrodružství Anetky a Rokyho 1.kapitola

12. dubna 2011 v 16:16 | Linda |  Příběhy
Tak toto je můj příběh do školy.Doufám že se vám bude líbit a když m nedá jedničku řěditelka tak alespoň vy :-))))

Úvod
Tento příběh začíná v malé vesničce jménem Zeleneč. Bude vyprávět 14-leté dívce, která strašně zbožňuje koně, ale rodiče jí žádného nemohou koupit. Jednou se půjde projít a uvidí hodně starý domek. Najde v sobě odvahu a půjde se tam podívat. Na zahradě uvidí hodně psů, ale to nejdůležitější:uvidí dva koně!Doma to co viděla poví rodičům. Domluví se s nimi, že se zeptá majitelů, jestli by mohla ke koním chodit.
1.kapitola
Seznámení
Druhý den už Anetka nemohla dospat rána.Těšila se, až se půjde zeptat na koníky. Protože byla sobota a nemusela do školy, šla se umýt, učesat,obléknout a nasnídat. Potom se vydala na průskum. Před domkem viděla stát modré terení auto. Zavolala na paní, která nesla v rukou dva kbelíky. Představila se a zeptala, jestli by se mohla o koně starat. Paní Hradilová, tak se majitelka jmenovala, řekla, že by byla moc ráda, protože má málo času a začala jí vyprávět jak ke koním a psům přišla. Vlastnila menší psí útulek a jednoho dne u ní zastavilo auto s přívěsem na přepravu koní. Z auta vystoupili dva páni a začali se vyptávat, jestli by do útulku nemohla vzít dva koně. Odjíždějí prý s cirkusem na dlouhou dobu do ciziny a tito dva koně v programu nevystupují, proto je nemůžou brát s sebou a živit je. Chtěli by proto, aby si je u sebe nechala, že jí je darují. Tak se paní Hradilová starala ne jen o opuštěné psy, ale i o dva opuštěné koně. Po nějaké době se paní Hradilové přestalo dařit. Docházely peníze a tak musela útulek zrušit. Koně a zbylé psy přestěhovala do starého domku, který zdědila po rodičích. Když dovyprávěla, zeptala se Anetky, jestli by nevěděla o někom, kdo by si psy vzal a dobře se o ně staral. Pozvala Anetku dál,aby jí seznámila se psy i s koňmi. Anetka si se psy hrála a po chvíli řekla, že se jí dva z nich moc líbí. Jeden byl dospělý, asi dvouletý Boxer a druhý byl odrostlé štěně Amerického buldoka. Slíbila, že se doma zeptá, jestli by si je mohla vzít. Potom se šly podívat do stáje. Uvnitř uviděla ryzáka a bělouše. Ryzák byl hřebec a bělouš valach. Anetka se okamžitě do bělouše zamilovala. Hladila ho po krku a po hlavě a on jí přitom něžně očichával. Potom jí dokonce položil hlavu na rameno. Paní Hradilová řekla, že se jmenuje Roky a že budou dobří kamarádi. Ryzák vedle se jmenoval Vilda. Byl velice plachý a nedůvěřivý. Anetka pomohla paní Hradilové vykydat a nakrmit koně a potom šly spolu vyčistit psům kotce a nakrmit je. Domluvili se které dny tam bude Anetka chodit. Paní Hradilová byla moc ráda a poděkovala jí, že na to nebude sama. Rozloučily se. Anetka šla domů plná dojmů a těšila se domů až bude vyprávět. Snad jí rodiče dovolí mít doma dva psy.
tak co první kapitola??líbí??

ptám se

12. dubna 2011 v 13:38 | Linda |  novinky
takže jsem se rozhodla že se vás zeptám.Chci se zeptat jestli by nebylo lepší kdybych místo čarodějek z jezdecké školy,psala něco jiného.Stejně to skoro všichni četli takže si myslím že by bylo lepší psát ORIGINÁL.
Co vy na to?dnes vám sem hodím 1.kapitolu
(když to budete chtít)
ale byla bych rači kdyby jste si vybrali ten nový příběh

no skvělí

12. dubna 2011 v 7:00 | Linda |  novinky
No skvělí.Z češtiny mi vychází skoro trojka z matematiky mezi jedničkou a dvojkou a z angličtiny dvojka
takže se budu učit abych dostala foťák.Moc prosím omluvte mě moc nebudu přidávat články a obíhat když to stihnu.
takže na neurčitou dobu POZASTAVENO sem tam něco přidám...snad sem tam i oběhnu..

naše ikonka

11. dubna 2011 v 18:03 | Linda |  ostatní fotky
Takže jsem udělala dvě a nevím kterou tak poraďte
tahle je moc pěkná..
tahle ale také není k zahození..
tak kterou..poraďte
nebo obě??
asi jo..
poraďte..

okonku..udělám...asi

10. dubna 2011 v 19:14 | Linda |  ostatní fotky
Rozhodla jsem se že udělám ikonku ranche..co vy na to???souhlasíte???
tady jsem jen skoušela:-)
omlouvám se za krátký článek:-)

dobrá zpráva

10. dubna 2011 v 17:58 | Linda |  novinky
Právě m rodiče řekli,že když na vízu budu mít jen dvě dvojky tak dostanu novej foťák!!! jestě k tomu ten,co se mi stráášně líbil..snad to zvládnu..a srry za krátký článek..

smůla

10. dubna 2011 v 12:54 | Linda |  novinky
Jak vidíte podle nápisu to vypadá že žádnou dobrou zprávu nepřinesu.Bohužel nepřinesu.Snad jen to že vám sem dám profilky koní od elfek a zoo zvířata taky ju?No a ta hoodně špatná zpráva je:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
mě to tak štve
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ale bohužel
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3
.
.
.
.
.
.
2
.
.
.
.
.
.
.
.
1
.
.
.
.
.
.
.
NECHUNGUJE MI TEN PODĚLANEJ FOŤÁÁK!!!!!
co mám dělat???? no co??? vždyť tenhle ranch nemůže bez foťáku být???? co mám dělat?? koupit si novej???kde vezmu peníze...počkat až do Vánoc až ho dostanu???To je zase dlouhá doba...a profilky bez fotek...je jako jezdec bez koně...
já ale nechci aby jsem s tím skoncovala!!! mám vás ráda a ranch taky...ale co mám dělat??

???rada...

9. dubna 2011 v 16:33 | Linda |  novinky
chci se zeptat mám sem dát profilky koní od elfek???